kurs na podnośniki koszowe z logo udt

Kurs na podnośniki koszowe

Kurs na podnośniki koszowe to ważny aspekt naszej działalności – szkolenia w tym zakresie organizujemy już od wielu lat, ciesząc się bardzo wysokim poziomem zdawalności. Jako certyfikowany ośrodek szkoleniowy UDT-CERT zapewniamy kompleksowe zajęcia, podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Dowiedz się więcej o naszej ofercie szkoleniowej – zapraszamy do kontaktu!

 

Zarezerwuj termin

Cena i najważniejsze informacje o uprawnieniach na podnośniki

Koszt szkolenia na podnośniki koszowe w AA Herkules to kwota od 905 zł netto wraz z opłatą za egzamin państwowy wg aktualnej stawki Dozoru Technicznego. Kurs na podnośnik koszowy kończy się pisemnym i praktycznym egzaminem państwowym, które odbywają się przed komisją jednostki dozoru technicznego (UDT lub TDT). Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie wydawane się uprawnienia na podesty ruchome wolnobieżne przejezdne (dawniej kategoria IP) w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego ważnego 5 lat. Co istotne, ważność zaświadczenia można przedłużyć przed zakończeniem tego okresu — aby to zrobić, należy złożyć wniosek do instytucji wydającej dokument.

Podczas kursu na podnośniki koszowe zapoznasz się z aktualnymi przepisami, poznasz formy dozoru technicznego, rodzaje i typy zwyżek, a także ich parametry techniczne. Prowadzący dokładnie omówią również kwestie budowy maszyn, oznakowanie oraz przepisy BHP. Praktyczna obsługa podnośników koszowych to równie ważny element szkolenia. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty, masz gwarancję nauki pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy przygotowali do egzaminu tysiące kursantów. Wysoka zdawalność kursantów potwierdza nasze kompetencje w tym zakresie — zapraszamy do kontaktu zarówno osoby prywatne, jak i firmy!

szkolenie na podnośniki koszowe w aa herkules

Zadzwoń i zapytaj o kurs na podnośniki koszowe z egzaminem!

Nasz dział szkoleń odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dołącz do naszych kursantów i zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe!

Do pobrania

Przebieg egzaminu i szkolenia na podnośniki koszowe w ośrodku AA Herkules

Aby zapisać się na kurs na podnośnik koszowy, należy wypełnić odpowiedni wniosek zgłoszeniowy i przesłać go razem z pełnomocnictwem oraz skanem badań wysokościowych. Jest to więc bardzo prosta procedura, wymagająca minimum formalności — jeśli jednak zależy Ci na konkretnym terminie szkolenia, zapraszamy do wcześniejszego kontaktu. Podczas szkolenia spotkasz się z jednym z naszych instruktorów. Cała kadra specjalistów ma wieloletnie doświadczenie w pracy z podestami, w naszym ośrodku dostępny jest również sprzęt, na którym zdający zdobywają umiejętności praktyczne. Aby wziąć udział w egzaminie, przeprowadzonym przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportu Dozoru Technicznego, nie będziesz musiał jechać w żadne inne miejsce — odbędzie się on na miejscu kursu, na tym samym sprzęcie, z którego uczestnicy korzystali wcześniej.

Dzięki temu, że przed kursem na podnośniki koszowe, uczestnicy przesyłają nam pełnomocnictwo, w urzędzie wszystkie sprawy, takie jak złożenie wniosku o sprawdzenie kwalifikacji, ustalenie terminu egzaminu oraz opłata za egzamin są po naszej stronie. W czasie szkolenia zapewniamy też catering oraz kawę. Dzięki takiej obsłudze będziesz mógł w pełni skupić się na zdobyciu uprawnień UDT!

podest ruchomy podczas szkolenia

Masz pytanie dotyczące szkoleń na podnośniki?

Uzyskaj informacje o najbliższych szkoleniach w naszym kalendarzu lub ustal indywidualną datę dla grupy w dogodnym terminie!

  Najczęstsze pytania dotyczące
  szkoleń i egzaminów na podnośniki

  Ile kosztuje kurs na podnośniki koszowe?

  Cena szkolenia na podnośniki koszowe w AA Herkules zależy od ilości osób – to kwota od 750 złotych netto.  W przypadku szkoleń z egzaminami, do ceny należy doliczyć około 250 zł państwowej opłaty egzaminacyjnej. Dokładna cena za egzamin zależy od aktualnej stawki Dozoru Technicznego.

  Czym jest szkolenie na podnośniki koszowe?

  Szkolenie na podnośniki koszowe to właściwie kurs na podesty ruchome przejezdne (dawnej kategoria IP/1P), którego celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do obsługi podnośników koszowych i przygotowanie ich do egzaminu.

  Kto może uczestniczyć w szkoleniu na podnośniki koszowe?

  Szkolenie na podnośniki koszowe jest skierowane do osób, które chcą zdobyć uprawnienia do obsługi podestów ruchomych przejezdnych lub podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie. Aby móc wziąć udział w szkoleniu, kandydat musi spełnić następujące warunki:

  • musi mieć ukończone 18 lat;
  • wykształcenie przynajmniej podstawowe;
  • musi posiadać ważne badania lekarskie (orzeczenie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości);
  • musi mieć ważne prawo jazdy kategorii B i/lub C (w przypadku szkoleń na podnośniki koszowe samojezdne montowane na samochodach do 3,5 t lub na samochodach ciężarowych).

  Jaki zagadnienia obejmuje program szkolenia na podnośniki koszowe?

  Szkolenie obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zajęcia, które mają na celu nauczenie uczestników bezpiecznej obsługi podnośników koszowych oraz przestrzegania przepisów BHP. W programie szkolenia znajdują się m.in. następujące tematy:

  • klasyfikacja, budowa i działanie podnośników koszowych;
  • przepisy BHP dotyczące obowiązków, pracy i obsługi podnośników koszowych;
  • uprawnienia organów dozoru technicznego;
  • dokumentacja, obsługa i konserwacja maszyny.

  Czy mogę odbyć szkolenie na podnośniki online?

  W zależności od firmy szkolenie teoretyczne może odbywać się w formie stacjonarnej lub zdalnej. W naszym ośrodku, z racji dbania o wysoki poziom zaliczeń egzaminów, szkolenia prowadzimy wyłącznie w formie stacjonarnej. Cześć praktyczna także wymaga obecności kursanta.

  Czy szkolenie na podnośniki jest obowiązkowe?

  Samo szkolenie nie jest obowiązkowe. Aby jednak korzystać z podnośnika koszowego w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami, należy uzyskać zaświadczenie kwalifikacyjne zdając państwowy egzamin. Szkolenie pozwoli Ci zdobyć wiedzę, usystematyzować ją i sprawdzić – finalnie pozwoli Ci więc przygotować się do tego by zdać komisyjny egzamin i pracować w sposób bezpieczny.

  WAŻNE: W naszym ośrodku nie umożliwiamy przystąpienia do egzaminu, bez odbytego wcześniej szkolenia na podnośniki.

  W jakim języku prowadzone jest szkolenie na podnośniki?

  W Polsce w większości ośrodków szkolenia na podesty prowadzone są w języku polskim. Podczas szkolenia na podnośniki dla obcokrajowców istnieje możliwość skorzystania z własnego tłumacza lub z tłumaczy zaprzyjaźnionych z naszą firmą. W przypadku wyboru naszego tłumacza, należy ustalić wcześniej obecność oraz liczyć się z dodatkowym kosztem.

  WAŻNE: Tłumacz będzie obecny także w czasie trwania komisyjnego egzaminu UDT.

  Gdzie odbędzie się kurs na podnośnik koszowy i egzamin?

  Kursy i egzaminy organizujemy wyłącznie w naszym ośrodku szkoleniowym w Katowicach. Dokładny adres: ul. ks. mjr. Karola Woźniaka 18, 40-389 Katowice.

  Ile trwa kurs na podnośnik koszowy?

  Czas trwania samego kursu na podnośnik koszowy różni w zależności od wybranego ośrodka. W naszym przypadku szanujemy czas klientów, dlatego dbamy aby kursy odbywały się w możliwie najkrótszym czasie oraz możliwie blisko terminu samego egzaminu. W zależności od ośrodka szkolącego, kursy włącznie z egzaminem trwają od kilku dni, do kilku tygodni. Przy czym samo szkolenie trwa od kilkunastu do 40 godzin, a czas oczekiwania na egzamin, zależy od aktualnej sytuacji w terenowych jednostkach dozoru technicznego.

  Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania informacji o najbliższym wolnym terminie oraz aktualnym czasie szkolenia i oczekiwania na termin egzaminu w UDT.

  Czy muszę mieć kwalifikacje lub doświadczenie, aby zapisać się na kurs?

  Nie ma wymagań co do kwalifikacji i doświadczenia zawodowego kandydatów. Kursy przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i dla osób które chcą przedłużyć, bądź odnowić uprawnienia na podnośniki koszowe.

  Jakimi podnośnikami będę mógł operować po zdaniu egzaminu?

  Zdając egzamin na podnośniki koszowe (dawniej uprawnienia IP/1P) będziesz mógł operować maszynami sklasyfikowanymi według ustawy o dozorze technicznym jako podesty ruchome przejezdne. Do podestów przejezdnych zalicza się podnośniki:

  • wolnobieżne (z własnym napędem m.in nożycowe, teleskopowe, teleskopowo-przegubowe, masztowe);
  • samojezdne (podnośniki koszowe montowane na stałe do podwozi samochodowych);
  • przewoźne (na przyczepach).

  Czy mogę skorzystać z promocji na szkolenie?

  Tak. Klientom naszej wypożyczalni, w ramach współpracy przy wynajmie, przyznajemy bony na szkolenia pracowników. W celu realizacji szkolenia z bonu promocyjnego zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy także promocyjne ceny z możliwością negocjacji przy zapisach kilkuosobowych grup.

  Jak wygląda egzamin na podnośnik koszowy?

  Kurs na podnośniki koszowe kończy się egzaminem przed właściwą dla danego rejonu komisją Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Egzamin składa się z części teoretycznej (pytania zamknięte) oraz praktycznej, która odbywa się na placu manewrowym.

  Ile trzeba czekać na wydanie zaświadczenia kwalifikacyjnego?

  Zaświadczenie kwalifikacyjne w formie plastikowej karty zostanie wysłane pocztą na adres podany na zgłoszeniu w ciągu 20-40 dni od terminu zaliczenia egzaminu.

  Jak długo ważne są uprawnienia na podnośniki?

  Uprawnienia na podnośniki ważne są przez okres 5 lat od daty ich wydania, z możliwością przedłużenia ich na okres kolejnych 5 lat.

  UWAGA: Zaświadczenia kwalifikacyjne wydane przez UDT i TDT przed 1 czerwca 2019 roku tracą ważność 1 stycznia 2024 roku.

  Jak przedłużyć bezterminowe uprawnienia na podnośniki koszowe?

  Aby przedłużyć bezterminowe uprawnienia na podnośniki koszowe do 30 września 2023 roku (po przedłużeniu do 2 października), należało złożyć elektroniczny wniosek przez portal eUDTwięcej informacji tutaj. W związku z upływem terminu osoby, które nie przedłużyły ważności bezterminowych zaświadczeń po 1 stycznia 2024 utracą kwalifikacje i będą musiały ponownie przejść szkolenie i zdać egzamin. 

  Sprawdź i wynajmij fabrycznie nowy podnośnik koszowy Genie 1932 micro.

  nowe podnośniki koszowe na wynajem

  Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w polityce prywatności.

  Wypełnij formularz +48 511 520 520