Jak nowe technologie ułatwiają pracę z podnośnikami koszowymi?

nowe technologie w podnośnikach koszowych

Podnośnik i technologie? Nowoczesne podnośniki koszowe wykorzystują szeroką gamę technologii, dzięki którym można pracować łatwiej, szybciej, efektywniej i przede wszystkim bezpieczniej. Poznaj najnowsze systemy i technologie wykorzystywane przez producentów podnośników koszowych!

Elektryczne i hybrydowe systemy zasilania

Nowoczesne elektryczne i hybrydowe systemy zasilania zwiększają wydajność pracy nawet o ponad 30%. Podnośniki napędzane elektrycznie wykorzystują obecnie najnowsze silniki AC (np. w rodzinie Genie z systemem e-drive), dzięki czemu są cichsze, pracują płynniej oraz zdecydowanie dłużej na pełnym naładowaniu akumulatorów. Zwyżki hybrydowe i adaptacja technologii hybryd do maszyn budowlanych sprawia, że podnośniki stają się kameleonami. Dzięki temu modele mogą być używane bez problemów zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Technologia i rozwój systemów zasilania zmienia wiele branż, w tym także podnośniki koszowe.  Nowe modele podnośników mają niższe koszty operacyjne w porównaniu ze starszymi modelami.

Zdalny monitoring flot

Systemy telematyczne umożliwiają zdalne monitorowanie podnośników koszowych. Umożliwia to operatorom i menedżerom śledzenie lokalizacji i wydajności sprzętu w czasie rzeczywistym. Zastosowanie tego typu rozwiązań pomaga w zapobieganiu awariom, ich wykrywaniu i zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Podnośniki JLG wyposażane są w systemy CLEARSKY™ do kompleksowego zaladzania flotą (monitoring stanu floty, czasu pracy, poziomu naładowania i żywotności akumulatorów). 

Moduły GPS w podnośnikach

Modułu GPS w podnośnikach pomagają w ich lokalizacji w czasie rzeczywistym na mapie, a także pozwalają na obliczanie roboczogodzin. Dzięki temu można między innymi określić, czy podnośnik używany jest zgodnie z przeznaczeniem i ustaleniami, a także wykrywać go w razie prób kradzieży. Nowoczesne podnośniki koszowe marki Genie wykorzystują system Genie® Lift Connect™ i moduły telematics, które przygotowane są do pracy z systemami GPS.

Zaawansowane systemy sterowania

Nowoczesne podnośniki koszowe są często wyposażone w zaawansowane systemy sterowania proporcjonalnego, ułatwiające operatorom płynne i precyzyjne manewrowanie sprzętem. W kategorii urządzeń takich jak podnośnik, technologie sterowania bazują głównie na joystickach, które pozwalają na dokładne określenie pozycji sprzętu potrzebnej do uzyskania odpowiedniej precyzji ruchu kosza.

W podnośnikach koszowych czołowi producenci wykorzystują także różne tryby pracy — nowoczesne panele sterowania podnośnikami obejmują przyciski z aktywacją systemów dopasowanych do stref wewnętrznych i zewnętrznych, co jest istotne szczególnie kiedy maszyna przy pracy na zewnątrz ma inne ograniczenia udźwigu, wysokości podnoszenia, czy prędkości jazdy.

Czujniki i systemy bezpieczeństwa

W podnośnikach koszowych zintegrowane są czujniki, które wykrywają przeszkody, oceniają teren, monitorują dopuszczalne obciążenia i zapewniają bezpieczną pracę. Czujniki te mogą wyzwalać w takiej sytuacji alarmy, aby zapobiec kolizjom i wypadkom. W nowym sprzęcie podnośnikowym stosowane są między innymi czujniki poziomu wychylenia czy czujniki do kontroli trakcji. W przypadku wybranych producentów, dla przykładu modele JLG mają opatentowany system SKYGUARD™, który zapobiega zgnieceniu i zapewnia większe bezpieczeństwo operatorów znajdujących się w koszu.

Systemy diagnostyki

Niektóre podnośniki koszowe są wyposażone w zintegrowane systemy komunikacji, do wykrywania błędów i problemów technicznych mowa tutaj o systemach takich jak Genie Smart Link™, Haulotte Active’Screen lub aplikacjach typu Haulotte Diag.

Automatyka

Podnośniki koszowe są wyposażone w funkcje zautomatyzowane, takie jak platformy samopoziomujące i automatyczne systemy stabilizacji na nierównym podłożu. Rozwiązania te usprawniają obsługę i zwiększają bezpieczeństwo podczas użytkowania zwyżek.

Podsumowanie

Wykorzystanie nowoczesnych systemów sprzyja poprawie bezpieczeństwa i wydajności pracy w podnośnikach. Nowoczesne systemy sprawiają, że praca ze sprzętem wchodzi na zdecydowanie wyższy poziom. Operatorzy i pracownicy, nie muszą dziś pamiętać o wielu oczywistych rzeczach zastosowanych we wspieranych technologią zwyżkach — czego nie można było powiedzieć o każdym ze starych podnośników. Między innymi dlatego, warto korzystać z nowszego sprzętu wspieranego technologią i nowymi rozwiązaniami, dostępnego w naszej flocie. Zapraszamy do kontaktu i współpracy z naszą wypożyczalnią podnośników.

  • Opublikowano: 12.01.2024

Sprawdź i wynajmij fabrycznie nowy podnośnik koszowy Genie 1932 micro.

nowe podnośniki koszowe na wynajem

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w polityce prywatności.

Wypełnij formularz +48 511 520 520