Power Towers JLG – czym zaskakuje seria podnośników?

power towers

JLG jest znanym i cenionym producentem sprzętu do prac na wysokości, w tym nowoczesnych podestów ruchomych różnych typów. Power Towers to jedna z marek zakupionych przez JLG, która specjalizuje się w produkcji sprzętu do prac wysokościowych w postaci kompaktowych, lekkich i przenośnych podnośników niskodostępowych przepychanych ręcznie. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, czym wyróżniają się maszyny Power Towers!

Czym są Power Towers?

Aktualnie w serii JLG Power Towers znajduje się szereg urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą rodzajem napędu, wysokością roboczą, udźwigiem oraz wymiarami, dzięki czemu można dobrać je indywidualnie do różnych zadań. JLG Power Towers to lekkie i kompaktowe urządzenia niskodostępowe, które dostępne są w trzech wariantach:

 • przepychane, całkowicie pozbawione zasilania (z ręcznym wznoszeniem) — modele:
  • PECOLIFT na 3,5 m wysokości,
  • ECOLIFT na 4,2 m wysokości,
  • ECOLIFT WR na 4,2 m wysokości (wersja dostosowana do pracy za zewnątrz)
 • przepychane, ale z zasilaniem elektrycznym wykorzystywanym do wznoszenia:
  • NANO 25 na 4,5 m wysokości;
  • NANO 35 na 5,5 m wysokości;
  • POWER TOWER na 5,1 m wysokości;
  • POWER TOWER DUO na 5,1 m wysokości (wersja o zwiększonym udźwigu, na 2 osoby);
 • samojezdne (z zasilaniem do przejazdu), z zasilaniem elektrycznym wykorzystywanym do wznoszenia – modele:
  • NANO SP na 4,5 m wysokości (z wysuwanym pomostem);
  • NANO SP PLUS na 4,5 m wysokości (z podwójnie wysuwanym pomostem).

Podesty są wyposażone w podwozia z blokowanymi kołami oraz w unoszone hydraulicznie kosze zabezpieczone barierkami, które umożliwiają łatwy dostęp do wysokości.

Maszyny Power Towers zostały zaprojektowane tak, aby w porównaniu z tradycyjnymi drabinami, rusztowaniami lub większymi platformami do prac wysokościowych stanowić bezpieczniejszą i wydajniejszą alternatywę do prowadzenia zadań na małych wysokościach do 5,5 metra.

 

Jakie zalety mają maszyny JLG Power Towers?

Do najważniejszych cech podnośników w serii Power Towers JLG zaliczane następujące rzeczy.

Łatwe przesuwanie i zerowa oś skretu

Platformy Power Towers są to przede wszystkim jednostki przestawne typu push-around. Operatorzy mogą ręcznie przesunąć podnośnik w wybrane miejsce, dodatkową zaletą jest zerowa oś skretu, co przekłada się na łatwość obsługi.

Wybrane maszyny Power Towers są także wyposażone we własne napędy zasilane akumulatorami, co zapewnia ich cichą pracę i eliminuje potrzebę każdorazowego schodzenia z platformy w celu przemieszczenia podnośnika.

Praca na wysokości do 5,5 m

Podnośniki Power Towers mają ograniczoną wysokość roboczą w porównaniu z większymi urządzeniami podnośnikowymi. Nadają się do zadań na niższych wysokościach do 5,5 m w pełnym promieniu 360 stopni.

Urządzenia te idealnie sprawdzają się do prac o niskim dostępie, takich jak wykończenia, konserwacja, instalacja lub naprawy w pomieszczeniach zamkniętych. W takich zastosowaniach stanowią alternatywę dla drabin oraz rusztowań, ponieważ pracownicy korzystający z maszyny Power Tower mają wolne dwie ręce, a także nie muszą schylać się i rozciągać, co przekłada się na większą wydajność, bezpieczeństwo i produktywność pracy.

Kompaktowa konstrukcja

Urządzenia Power Towers są znane z kompaktowej i lekkiej konstrukcji. Dzięki temu są łatwe w manewrowaniu i transporcie, dlatego mogą być one używane w wielu miejscach.

Platforma Power Tower bez problemów przejeżdża przez drzwi, nadaje się do transportowania w windzie, a także pracy w wąskich korytarzach czy alejkach. To możliwe dzięki kompaktowej konstrukcji i prostemu manewrowaniu o zerowym promieniu skrętu, które znacznie ułatwia prowadzenie prac na wysokości.

W serii znajdują się modele o szerokości wynoszącej jedynie 0,78 m, co powoduje, że z łatwością przejeżdżają przez standardowe drzwi, których szerokość to 80-90 cm.

Niska masa

Na uwagę zasługuje również niewielka masa maszyn wynosząca około 350-550 kg zależnie od modelu, dzięki czemu nie tylko są proste w przesuwaniu, ale także idealnie nadają się one do pracy na różnych podłogach technicznych bez obaw o ich uszkodzenie.

Przyjazne dla użytkownika sterowanie

Mechanizmy sterujące podnośników z serii Power Towers zaprojektowano tak, aby były przyjazne dla użytkownika, umożliwiając łatwe i bezpieczne manewrowanie podczas wykonywania zadań.

Funkcje bezpieczeństwa

Stabilność jest kluczowym czynnikiem w przypadku korzystania ze sprzęty podnoszącego, aby zapobiegać wypadkom przy pracy. Właśnie dlatego platformy Power Towers są wyposażone w specjalne elementy zabezpieczające. Do zabezpieczeń należą m.in. stabilizatory, antypoślizgowe nawierzchnie, poręcze, alarmy przechyłu, dźwiękowe alarmy wznoszenia i opadania i systemy blokujące koła po uniesieniu platformy roboczej, które zwiększają bezpieczeństwo operatora.

Power Tower JLG – do jakich prac nadają się najlepiej?

Maszyny z serii Power Towers JLG są powszechnie używane w obiektach zamkniętych. Są to magazyny, obiekty handlowe, fabryki i inne pomieszczenia, w których wymagany jest dostęp do wysokości.

WAŻNE: Power Towers, zależnie od modelu, mogą być również używane w strefach 1 i 21 według norm ATEX, w środowiskach silnie korozyjnych i wrażliwych.

Przykładowo mogą być one stosowane podczas:

 • Wykańczania ścian wewnętrznych w budynkach,
 • Kładzenia instalacji, na przykład elektrycznych, klimatyzacyjnych, systemów bezpieczeństwa,
 • Remontów budynków,
 • Konserwacji maszyn i instalacji,
 • Prac porządkowych, przykładowo mycia okien,
 • Prac serwisowych,
 • Magazynowania,
 • Dekorowania.

Szerokie zastosowanie maszyn Power Towers powoduje, że znalazły one zastosowanie w wielu branżach, między innymi budowlanej, wykończeniowej, instalacyjnej, logistycznej oraz handlowej.

Podsumowanie

JLG Power Towers to seria innowacyjnych maszyn przeznaczonych do prac wysokościowych. Platformy przepychane stanowią ciekawą alternatywę dla podnośników wyposażonych w napęd, ponieważ nie wymagają ładowania i dostarczania paliwa, a przy tym umożliwiają bezpieczną i wydajną pracę na wysokości, także w ograniczonych przestrzeniach.

Dodatkowe informacje o serii można uzyskać na stronie producenta: https://powertowers.com/pl/

 • Opublikowano: 05.02.2024

Sprawdź i wynajmij fabrycznie nowy podnośnik JLG X26J PLUS.

Wypełnij formularz +48 511 520 520