Renowacja kamienicy z podnośnikami

renowacja kamienicy z podnośnikiem

Renowacja kamienicy i zabytków bardzo często wymaga odpowiedniego sprzętu przeznaczonego do prowadzenia prac wysokościowych. W tym celu znakomicie sprawdzają się podesty ruchome, które umożliwiają szybki dostęp do wysokości bez konieczności rozstawiania drabin i rusztowań. Wyjaśniamy, jak można wykorzystać je podczas prac renowacyjnych w kamienicach!

Jak rewitalizuje się kamienice?

Doskonała lokalizacja, wieloletnia historia, prestiż oraz wysoka wartość – kamienice coraz częściej poddawane są profesjonalnym renowacjom, by odmienić swoje oblicze lub zyskać nowe zastosowanie.

Obecnie renowacje kamienic prowadzone są coraz częściej, szczególnie w centrach miast objętych opieką konserwatora zabytków. Właściciele kamienic mogą otrzymać dotacje na renowacje kamienic, co pozwala na pozyskanie środków do przeprowadzenia różnych prac. Renowacje kamienic mogą odbywać się na różne sposoby, na przykład jako prace elewacyjne, wymiana dachów, okien, drzwi, przeprowadzenie kompleksowego remontu wnętrza, na przykład z wykonaniem nowych podłóg, ścian, instalacji. Poddane renowacji kamienice mogą spełniać różnorodne funkcje, na przykład mogą być przeznaczone do zamieszkania, mogą służyć jako biura lub luksusowe hotele i apartamenty na wynajem.

Jakie prace renowacyjne kamienic wykonuje się z użyciem podnośników?

Podnośniki koszowe mogą być wykorzystane na różne sposoby. Gdy planowana jest renowacja kamienicy najczęściej stosowane są one do:

Planowania architektonicznego

Remont rozpoczyna się od szczegółowych oględzin konstrukcji kamienicy. Architekci i konserwatorzy zabytków współpracują wówczas przy dokumentowaniu budynku, określając obszary wymagające renowacji i ochrony. Podnośniki stosowane są wtedy w przypadku zadań wymagających dostępu do wyższych części elewacji, skomplikowanych detali lub konstrukcji dachowych.

Renowacji zewnętrznych elewacji kamienic

Pracownicy prowadzący renowację kamienic mogą wykorzystać podnośniki, które umożliwiają bezpieczne dotarcie na wyższe piętra, co pozwala na pracę nad delikatnymi elementami, takimi jak fasady, okna oraz detale architektoniczne zewnętrznej elewacji.

Renowacji wnętrz kamienicy

Podnośniki są stosowane w celu renowacji wnętrz kamienic. Są one szczególnie przydatne w przypadku zadań takich jak odnawianie skomplikowanych detali na sufitach, naprawa zabytkowej stolarki lub naprawa i renowacja schodów.

Naprawa lub wymiana dachu kamienicy

Podesty ruchome używane są do kontroli, napraw i wymiany dachów. Specjaliści korzystają z platform roboczych, aby dokładnie sprawdzić i odnowić pokrycia dachowe, zapewniając ochronę kamienicy przed żywiołami, zachowując jednocześnie jej historyczny urok.

Jakie podnośniki sprawdzają się podczas renowacji kamienic?

Gdy planowana jest renowacja budynków zabytkowych firmy wynajmujące podnośniki ruchome mogą dostarczyć różnego rodzaju sprzęt. Jaki rodzaj maszyny warto wybrać i na jakie jej parametry należy zwrócić uwagę? Podnośniki koszowe podzielić można na kilka kategorii, zależnie od ich konstrukcji. Zaliczane są do nich podnośniki nożycowe, teleskopowo-przegubowe, masztowe, podnośniki na gąsienicach.

Renowację i rewitalizację kamienic można prowadzić z wykorzystaniem wszystkich z powyższych podnośników, zależnie od konkretnych robót oraz miejsca prowadzonych prac – na zewnątrz, wewnątrz, a także dostępnej przestrzeni.

Przy wyborze odpowiednich podnośników konieczne jest uwzględnienie poniższych kwestii:

  • Rodzaj silnika – do wnętrz stosowane są modele elektryczne, a na zewnątrz spalinowe,
  • Wysokość podnoszenia oraz zasięg boczny – dobierane zależnie od docelowego miejsca prowadzenia robót,
  • Udźwig podnośnika – dobierany pod kątem liczby osób i ciężaru ładunku,
  • Wymiary podnośnika – szczególnie ważne w przypadku pracy w ograniczonych przestrzeniach, na przykład na klatkach schodowych,
  • Rodzaj podwozia – na delikatne posadzki można zastosować podnośniki gąsienicowe.

Wnioski

Podsumowując, renowacja kamienicy z pomocą podnośników koszowych może przebiegać sprawniej. Ze zwyżek można przeprowadzić szereg prac zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz rewitalizowanej kamienicy – szybko, bezpiecznie i efektywnie. Zapraszamy do współpracy firmy specjalizujące się w renowacjach zabytkowych budynków oraz ich właścicieli. Z przyjemnością pomożemy w doborze i dostarczymy sprzęt podnośnikowy bezpośrednio na miejsce prowadzonych prac, wspierając tym samym odnowę pięknych polskich zabytków.

  • Opublikowano: 28.12.2023

Sprawdź i wynajmij fabrycznie nowy podnośnik koszowy Genie 1932 micro.

nowe podnośniki koszowe na wynajem

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w polityce prywatności.

Wypełnij formularz +48 511 520 520