Mały podnośnik do prac w ograniczonej przestrzeni

mały podnośnik do pracy w ograniczonej przestrzeni

Wąskie korytarze, klatki schodowe, alejki, a może konieczność przejazdu przez drzwi lub windy? Praca w ograniczonej przestrzeni jest pretekstem, by przetestować mały podnośnik! Mikro zwyżka to w założeniu konstrukcyjnym, kompaktowa i zwrotna maszyna podnosząca, zaprojektowane do nawigacji i wykonywania zadań w ciasnych przestrzeniach. Zobacz, jakie podnośniki najlepiej sprawdzą się tam, gdzie jest wysoko, ale nie ma za dużo miejsca!

Mały podnośnik, czyli jaki?

Aby praca w ograniczonej przestrzeni mogła odbywać się efektywnie, wielu wykonawców musi zdecydować się na dopasowany, mały podnośnik. Czym wyróżnia się tego typu sprzęt?

Cechą charakterystyczną małego podnośnika jest kompaktowa konstrukcja. Najmniejsze podnośniki producenci konstruują tak, by były zwrotne, zajmowały mało miejsca, ale także dostarczały pełną funkcjonalność sprzętu podnośnikowego. Dzięki minimalizacji połączonej z wydajnością małe modele zwyżek idealnie nadają się do stosowania w obszarach o ograniczonej przestrzeni manewrowej.

Najmniejsze podnośniki koszowe mają zmniejszoną długość, szerokość i wysokość.  Zredukowane wymiary małych podnośników umożliwiają operatorom pracę w przestrzeniach, które byłyby wyzwaniem dla większych maszyn. Oczywiście ograniczeniami najmniejszych podnośników może być maksymalny udźwig lub zasięgi podnoszenia, jednak sztuka kompromisu przez wielu producentów znajduje odzwierciedlenie w dostosowaniu sprzętu do wymogów bezpieczeństwa i potrzeb pracowników wielu branż.

Mistrzami, jeśli chodzi o małe, a zarazem lekkie podnośniki są modele przepychane np. JLG Ecolift do 4,20 m przy wadze 300 kg i wymiarach 0,70 m sz. x 1,28 m dł. x 1,94 m wys., a także JLG Nano 35 o zasięgu do 5,5 m przy wadze 432 kg i wymiarach 0,76 m sz. x 1,20 m dł. x 1,95 m wys.

Jeśli chodzi o modele z zasilaniem mamy przykładowo mały podnośnik elektryczny masztowy Genie GR 15 ma szerokość 0,75 m, a wysokość transportową 1,57 m, co powoduje, że może on przejeżdżać przez drzwi i windy, a jednocześnie oferuje zasięgi do 6,52 m i udźwig 227 kg. Nieco większe wymiary ma mały podnośnik nożycowy Genie GS 1330 micro, który posiada szerokość transportową na poziomie jedynie 0,78 m, długość 1,41 m, a jego wysokość to 2,02 m i oferuje przy tym 5,9 m wysokości roboczej, ale mogą na nim pracować jednocześnie 2 osoby.

Do jakich prac można wykorzystać małe podnośniki?

Małe podnośniki charakteryzują się dużą wszechstronnością, dzięki czemu są w stanie wykonywać szeroki zakres zadań w różnych gałęziach przemysłu. W jakich pracach można wykorzystać mały podnośnik koszowy?

Prace konserwacyjne

Mały podnośnik koszowy doskonale sprawdzi się do zadań konserwacyjnych w obiektach, takich jak wymiana opraw oświetleniowych, przeprowadzanie kontroli instalacji elektrycznych lub dotarcie do urządzeń znajdujących się na wysokościach w ograniczonych obszarach.

Prace magazynowe

Małe podnośniki odgrywają kluczową rolę w magazynach, w których półki są ułożone wysoko, a odległość między regałami jest nieduża. Ułatwiają sprawne magazynowanie i kompletację, zapewniając dostęp do towarów przechowywanych na wysokości.

Remonty we wnętrzach

Podczas renowacji lub przebudowy wnętrz małe podnośniki okazują się pomocne w transporcie pracowników i narzędzi do wykonania prac. Stosowane są one między innymi wewnątrz kamienic, biur, sklepów, kościołów oraz innego rodzaju budynków.

Praca w ograniczonej przestrzeni a wybór podnośnika?

Gdy planowana jest praca w ograniczeniu, konieczne jest wybranie odpowiedniego podnośnika. Jaki podnośnik do prac w ograniczonej przestrzeni będzie najlepszy?

  1. Wymiary transportowe — Wybierając mały podnośnik do pracy w ograniczonej przestrzeni, należy przede wszystkim uwzględnić jego wymiary, w tym szerokość, wysokość oraz długość transportową. Nie mogą one przekraczać wymiarów miejsca, w którym planuje się prace.
  2. Manewrowość — Małe podnośniki zaprojektowano z myślą o precyzyjnym i łatwym manewrowaniu, także charakteryzując się możliwością skrętu o zerowym promieniu. Umożliwia to operatorom efektywne poruszanie się po wąskich korytarzach i omijanie przeszkód.
  3. Wysokość podnoszenia i zasięg boczny — Wysięgniki w małych podnośnikach mogą mieć zróżnicowaną wysokość podnoszenia oraz zasięg, umożliwiając operatorom dostęp do wysoko położonych obszarów przy zachowaniu kompaktowych wymiarów. Funkcja ta jest szczególnie korzystna podczas pracy w pomieszczeniach o różnej wysokości.
  4. Rodzaj silnika — Najmniejsze podnośniki koszowe najczęściej wyposażone są w silniki elektryczne do pracy we wnętrzach. Gdy planuje się prace na zewnątrz, najczęściej wybierane są wtedy podnośniki spalinowe.
  5. Systemy stabilizujące — Aby podnieść bezpieczeństwo w ograniczonych przestrzeniach, małe podnośniki są wyposażone w systemy stabilizujące, w tym podpory i funkcje automatycznego poziomowania.
  6. Proste sterowanie — Kompaktowe podnośniki uznanych producentów są wyposażone w przyjazne dla użytkownika panele sterowania, często z joystickiem, co zapewnia precyzyjne ruchy.

Podsumowanie

Uwzględniając te właśnie czynniki, można wybrać odpowiedni mały podnośnik do prac odbywających się na wysokości. Nasi pracownicy są również gotowi do pomocy w dobraniu najlepszego — jeśli sytuacja tego wymaga także kompaktowego sprzętu podnośnikowego. Zapraszamy do kontaktu!

  • Opublikowano: 08.01.2024

Sprawdź i wynajmij fabrycznie nowy podnośnik koszowy Genie 1932 micro.

nowe podnośniki koszowe na wynajem

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w polityce prywatności.

Wypełnij formularz +48 511 520 520